WRC Agenda

Results of 18th Czech Rogaining Championships 2014

Results MO

PlaceMembersScoreTime
1Čech Radovan (CZE)
Skripnik Ondřej (CZE)
309023:36:25
2Fujáček Jan (CZE)
Makovský Kuba (CZE)
272023:47:49
3Kučera Petr (CZE)
Rožek David (CZE)
240023:16:36

Results XO

PlaceMembersScoreTime
1Balcar Aleš (CZE)
Balcarova Jana (CZE)
226023:34:27
2Doležalová Monika (CZE)
Osis Kaspars (LAT)
220023:20:36
3Bukovác Maroš (SVK)
Bukovácová Alena (SVK)
214023:35:10

Results WO

PlaceMembersScoreTime
1Klinkerová Jitka (CZE)
Kožinová Jana (CZE)
210022:57:13
2Svobodová Jitka (CZE)
Vildmonová Pavla (CZE)
198023:15:16
3Hladká Michaela (CZE)
Zamazalová Kateřina (CZE)
172023:02:36

Overall results


Overall PlaceMembersCategoryScoreTimePenaltyMOXOWOMVXVWVMSVXSVWSVMJ
1Čech Radovan (CZE), Skripnik Ondřej (CZE)MO309023:36:2501
2Fujáček Jan (CZE), Makovský Kuba (CZE)MO272023:47:4902
3Kučera Petr (CZE), Rožek David (CZE)MO240023:16:3603
4Najman Jaroslav (CZE), Zelenka Jiří (CZE)MO238023:50:1304
5Balcar Aleš (CZE), Balcarova Jana (CZE)XO226023:34:2701
6Kolovský František (CZE), Valeš Jiří (CZE)MO223023:33:1005
7Doležalová Monika (CZE), Osis Kaspars (LAT)XO220023:20:3602
8Bukovác Maroš (SVK), Bukovácová Alena (SVK)XO214023:35:1003
9Dvořák Petr (CZE), Švehlová Magda (CZE)XO214023:46:5704
10Klinkerová Jitka (CZE), Kožinová Jana (CZE)WV210022:57:13011
11Seidl Miroslav (CZE), Skripnik Štěpán (CZE)MO206023:47:5406
12Svobodová Jitka (CZE), Vildmonová Pavla (CZE)WV198023:15:16022
13Moskva Roman (CZE), Sobek Lumír (CZE)MO196023:49:5007
14Glabazňová Jana (CZE), Marek Jan (CZE)XV192023:37:20051
15Hora Vladimír (CZE), Horová Magda (CZE)XSV189023:40:320621
16Myslivcová Pavla (CZE), Myslivec Tomáš (CZE)XO181023:08:4107
17Hladká Michaela (CZE), Zamazalová Kateřina (CZE)WO172023:02:3603
18Klapka Michal (CZE), Klapková Milada (CZE)XV167023:41:18083
19Hájek Jirka (CZE), Lisá Monika (CZE)XV156023:35:17094
20Prošek Luboš (CZE), Reiterman Leoš (CZE)MV154023:25:14081
21Hamáček Vladimír (CZE), Škroch Michal (CZE), Šrejber Vojtěch (CZE)MO154023:53:4109
22Hanousek Martin (CZE), Jelínek Jaromír (CZE)MO151022:46:43010
23Holec Honza (CZE), Svěchota Milan (CZE)MV145022:04:560112
24Jílek Martin (CZE), Kratochvíl Daniel (CZE)MO145024:01:104012
25Mareš Ladislav (CZE), Pešta Jiří (CZE), Žižka Přemysl (CZE)MO144023:18:41013
26Kůstka Marek (CZE), Měrka Roman (CZE)MO142023:32:42014
27Hynek Roman (CZE), Kekrtová Dana (CZE)XV135022:32:400105
28Hájková Věra (CZE), Setínková Zuzana (CZE)WSV135023:25:430431
29Olbrycht Janusz (POL), Sypuła Sławomir (POL)MSV135023:47:0501531
30Pešek Martin (CZE), Sova František (CZE)MJ135023:53:390161
31Čechová Zuzana (CZE), Rajnošek Zdeněk (CZE)XV134023:24:130116
32Krchová Tereza (CZE), Porhansl Michal (CZE), Vošta Zdeněk (CZE)XO127023:25:29012
33Hegerová Petra (CZE), Krejčíková Marie (CZE)WO121023:34:0205
34Kekrt Lukáš (CZE), Šimon Pavel (CZE)MJ114022:20:440172
35Setínková Eva (CZE), Záveská Anna (CZE)WO107023:20:2606
36Pech Jiří (CZE), Pechová Iva (CZE)XV105023:24:220137
37Duchačová Alena (CZE), Voštová Marie (CZE)WO101022:56:5007
38Doležalová Lucie (CZE), Kolovská Ilona (CZE), Šiková Renata (CZE)WV83023:35:34084
39Kretzschmar Frank (GER), Kretzschmar Ute (GER)XSV81023:46:2801482
40Čunátová Eliška (CZE), Hašková Bára (CZE), Talíř Vladimír (CZE)XO77022:38:20015
41Müllerová Petra (CZE), Müllerová Zorka (CZE)WO73022:50:2509
42Šoupa Karel (CZE), Šoupová Jana (CZE)XV69023:38:540169
43Ehlerová Soňa (CZE), Lindová Miroslava (CZE)WO66023:26:50010
44Adamczyk Grzegorz (POL), Świerczyński Ryszard (POL)MO57015:50:58018
45Chaloupková Marie (CZE), Koppová Inka (CZE)WO48011:18:28011
46Plochová Dominika (CZE), Svobodná Šárka (CZE)WOnot finished12
47Grünwald Martin (CZE)MOout of competition19