WRC Agenda

Results of 14h European Rogaining Championships 2017

Results MO

PlaceMembersScoreTime
1Herrero Albert (ESP)
Olivar Aurelio Antonio (ESP)
378023:44:15
2Čech Radovan (CZE)
Skripnik Ondřej (CZE)
360023:47:42
3Komentorus Yuri (UKR)
Dmytryuk Oleksandr (UKR)
337023:39:24

Results XO

PlaceMembersScoreTime
1Marrandi Toomas (EST)
Kaseväli Mari (EST)
319023:44:03
2Gorodynets Artem (UKR)
Shuper Maria (UKR)
Tsyren Yevgeniy (UKR)
315023:42:33
3Tonis Alexander (RUS)
Zimina Natalia (RUS)
305023:55:36

Results WO

PlaceMembersScoreTime
1Zakharova Polina (UKR)
Dzema Ekaterina (UKR)
294023:41:37
2Abramova Natalia (RUS)
Galkina Marina (RUS)
276023:38:14
3Kravchuk Yuliya (UKR)
Kobets Yuliya (UKR)
236023:38:27

Overall results


Overall PlaceMembersCategoryScoreTimePenaltyMOXOWOMVXVWVMSVXSVWSVXUVMYXYWY
1Herrero Albert (ESP), Olivar Aurelio Antonio (ESP)MO378023:44:1501
2Čech Radovan (CZE), Skripnik Ondřej (CZE)MO360023:47:4202
3Komentorus Yuri (UKR), Dmytryuk Oleksandr (UKR)MO337023:39:2403
4Roose Riivo (EST), Mirme Sander (EST)MO333022:23:3904
5Pascual Roberto (ESP), Urquizu Jorge (ESP), Colon Eric (FRA)MV328023:33:23051
6Marrandi Toomas (EST), Kaseväli Mari (EST)XO319023:44:0301
7Gorodynets Artem (UKR), Shuper Maria (UKR), Tsyren Yevgeniy (UKR)XO315023:42:3302
8Vikhtiuk Mykola (UKR), Perekhozhuk Mykola (UKR)MO310022:52:3606
9Bibers Zigmunds (LAT), Smaukstelis Guntis (LAT)MO308023:21:2107
10Tonis Alexander (RUS), Zimina Natalia (RUS)XO305023:55:3603
11Hiie Armo (EST), Skinnari Juha (FIN)MV302023:51:58082
12Seidl Miroslav (CZE), Kotyk Jan (CZE)MV297023:26:17093
13Zakharova Polina (UKR), Dzema Ekaterina (UKR)WY294023:41:37011
14Kaminskis Valters (LAT), Liepina Anita (LAT)XV293023:34:43041
15Mankus Guntars (LAT), Puķīte Irita (LAT)XV293023:55:56052
16Loorits Neeme (EST), Lemberg Anneken (EST)XV292023:45:54063
17Pellisa Oriol (ESP), Moras Roger (ESP)MO290023:34:19010
18Mospan Serhiy (UKR), Bodnaruk Vasil (UKR), Polkovnikov Petro (UKR)MO287023:32:58011
19Yakimov Alexander (RUS), Sripko Alexey (RUS)MO283023:52:48012
20Kulikov Roman (RUS), Pikuz Sergey (RUS)MO283023:59:58013
21Pukkonen Eduard (EST), Roose Antti (EST)MV281023:15:210144
22Bezditniy Volodymyr (UKR), Myronenko Olena (UKR)XO279023:40:3107
23Piirisild Tõnis (EST), Siegert Inga (EST)XO276023:33:3508
24Abramova Natalia (RUS), Galkina Marina (RUS)WV276023:38:14021
25Lapina Ilze (LAT), Actinš Aigars (LAT)XV269023:48:16094
26Nahorniyuk Serhiy (UKR), Basyuk Anastasia (UKR), Kozel Dmytro (UKR)XY268023:41:090101
27Domenech Jordi (ESP), Artabe Antonio (ESP)MV266023:28:490155
28Snellman Janne (FIN), Talvisilta Mika (FIN)MV266023:39:340166
29Pritsik Aleksander (EST), Lahtmäe Lauri (EST), Sild Heidi (EST)XV265022:52:290115
30Sirinok Sergii (UKR), Savchenko Viacheslav (UKR)MV263023:54:460177
31Yashchenko Sergey (RUS), Zavialov Aleksandr (RUS)MV260023:17:590188
32Hovi Miia (FIN), Levijoki Sami (FIN)XV255022:49:030126
33Puhovkin Anton (UKR), Hoienko Mikola (UKR)MO255023:36:36019
34Caldini Federico (ITA), Castagneri Marco (ITA)MV254023:06:570209
35Safonov Alexander (RUS), Safonova Irina (RUS), Khalyapin Alexander (RUS)XV253024:14:14150137
36Lumber Alvar (EST), Ivanov Heno (EST)MO251023:02:52021
37Tomarovsky Anatoly (RUS), Mikheeva Nina (RUS)XV250023:49:510148
38Sandul Dmytro (UKR), Shelepyuk Natalia (UKR)XO243023:37:14015
39Nagelis Janis (LAT), Ozola Baiba (LAT)XV243023:46:040169
40Bevzo Valentyna (UKR), Lipka Volodymyr (UKR)XSV242023:57:56017101
41Čaklis Imants (LAT), Ābola Alīda (LAT)XSV241023:37:06018112
42Ponteri Marco (ITA), Scotti Giuseppe (ITA)MV238023:43:0902210
43Kravchuk Yuliya (UKR), Kobets Yuliya (UKR)WY236023:38:27032
44Schulthess Dany (SUI), Schulthess Lukas (SUI)MO235018:42:18023
45Rebassoo Ando (EST), Ottas Olavi (EST), T?ld Siim (EST)MO235023:36:59024
46Lassila Ilkka (FIN), Lassila Sanna (FIN)XO234023:05:47019
47Poromov Artem (RUS), Smetana Stanislav (RUS)MO233024:01:542025
48Lazzerini Alberto (ITA), Laggi Claudio (ITA)MO232022:55:20026
49Straume Ildze (LAT), Cakle Ilze (LAT)WV232023:22:33042
50Kolchanov Oleksandr (UKR), Andrusiak Ivan (UKR)MY229023:38:240271
51Polášková Menard Helena (CZE), Silventoinen Ulla (FIN)WV228023:17:05053
52Charbonnier Olivier (FRA), Tsukhlo Tatiana (RUS)XO227023:55:19020
53Petukhov Oleg (RUS), Petukhova Daria (RUS)XO226023:59:55021
54Komin Igor (RUS), Boiko Anna (RUS)XSV222023:40:15022123
55Peisenieks Varis (LAT), Turks Janis (LAT), Jurane Gundega (LAT)XSV220024:03:464023134
56Hudz Andriy (UKR), Redchenko Kristina (UKR)XY211023:18:070242
57Sinke Juris (LAT), Sinke Arija (LAT)XSV210023:23:45025145
58Salis Vaido (EST), Muhk Meelis (EST)MO208023:32:17028
59Poikans Aivis (LAT), Poikane Ruta (LAT)XV206023:17:0102615
60Laveikis Rolands (LAT), Grunde Ligita (LAT)XSV203023:36:00027166
61Mets Merike (EST), Himma Evelyn (EST)WV202022:35:56064
62Eberhards Jurgis (LAT), Eberhards Rudolfs (LAT), Eberhards Renars (LAT)MO201023:09:22029
63Kopelevich Aleksandr (RUS), Cherkesov Sergey (RUS)MSV201023:48:07030111
64Kaulakans Ilmars (LAT), Drunka Juris (LAT)MSV200023:46:08031122
65Cheberakha Olha (UKR), Melezhik Julia (UKR)WO198022:54:4107
66Hájková Věra (CZE), Setínková Zuzana (CZE)WSV197023:46:390851
67Viudes Ester (ESP), Juan Suarez Lidia (ESP)WO195023:41:0809
68Grassi Simone (ITA), Torggler Heike (ITA)XO194021:38:54028
69Cristellon Carlo (ITA), Franceschi Silvia (ITA)XO193023:47:00029
70Klapka Michal (CZE), Klapková Milada (CZE)XV192022:49:1003017
71Nigda Aliona (UKR), Ilkova Olha (UKR)WY187023:37:090103
72Berzins Maris (LAT), Noviks-Grassi Aivars (LAT)MO186015:49:45032
73Tyshchenko Natalia (UKR), Tomash Dasha (UKR)WO186023:02:44011
74Pajuste Helis (EST), Leht Elina-Emiilie (EST)WY185023:22:220124
75Niinimäki Hanna (FIN), Rauhala Sirpa (FIN)WV183023:59:580136
76Kuiv Sulev (EST), Eomois Peep (EST)MSV183024:02:002033133
77Kustka Marek (CZE), Sadilek Martin (CZE), Merka Roman (CZE)MO181019:37:20034
78Belaskoain Amalur (ESP), Ramon Muntaner Pau (ESP), Belascoain Ricard (ESP)XO181023:44:31031
79Švihla Tomáš (CZE), Přivozníková Pavla (CZE)XO179022:59:16032
80Väärsi Jaak (EST), Väärsi Helle (EST)XV179023:33:1103318
81Coll Vionesa Llorenç (ESP), Santamaria Villalonga Toninaina (ESP)XV178023:45:0303419
82Anisimov Vadim (RUS), Dimitrov Boris (RUS)MV176023:34:2703514
83Tkachuk Viktoria (UKR), Hudelaitis Anna (UKR)WY172022:59:250145
84Avotins Maris (LAT), Cirulis Ainars (LAT)MV170021:47:2603615
85Marrandi Nele (EST), Soone Imbi (EST)WO170022:36:00015
86Shmidt Pavel (RUS), Nikonov Mikhail (RUS)MO170023:36:53037
87Germanis Gints (LAT), Dresmanis Andris (LAT)MV166021:06:0403816
88Rzewski Alexis (USA), Huber Olga (USA)XV164023:38:3703520
89Midrijane Inese (LAT), Petersons Janis (LAT)XV162020:38:2103621
90Kukk Volli (LAT), Kuka Ruta (LAT)XUV162022:34:520372271
91Simsone Ieva (LAT), Kremere Ilze (LAT)WV161023:33:090167
92Cruells Ros Jordi (ESP), Torrejon Lazaro Maite (ESP), Gines Puertas Jordi (ESP)XV160022:28:0203823
93Štancl Jiří (CZE), Procházka Pavel (CZE)MV160022:29:3003917
94Tinti Francesco (ITA), Cordone Valentina (ITA)XO159023:04:21039
95Dzirkale Zane (LAT), Klavins Juris (LAT)XO159023:18:26040
96Stasans Janis (LAT), Rozembergs Didzis (LAT)MO158018:26:34040
97Vompe Alexander (RUS), Zavialova Yulia (RUS)XV156023:55:4504124
98Lauri Ago (EST), Lõhmus Andres (EST)MV155021:12:2504118
99Montanari Francesco (ITA), Boilini Ermanna (ITA)XV155023:24:1804225
100Blagov Maksim (RUS), Sovetov Alexander (RUS)MO154023:31:24042
101Rauhamäki Anne (FIN), Rautanen Marja (FIN)WO153023:15:49017
102Zamazalová Kateřina (CZE), Zajíc Vítězslav (CZE)XO152022:28:07043
103Hájek Jiří (CZE), Lisá Monika (CZE)XV152023:41:4804426
104Heliot Claire (GBR), Fallesen Todd (GBR)XO152023:49:28045
105Brožek Tomáš (CZE), Brožková Květa (CZE)XO144022:53:49046
106Koskina Ilva (LAT), Koskins Romans (LAT)XV141023:48:2404727
107Phillips Daniel (USA), Meinhold David (USA)MO138022:53:45043
108Colligiani Linda (ITA), Certosi Giacomo (ITA)XV138023:14:2604828
109Martinez Luis (ESP), Bambrook Shelley (ESP)XO138023:31:21049
110Charlet Katrin (GER), Charlet Norbert (GER)XV135022:44:4105029
111Bazarov Mykola (UKR), Mozolevska Anastasia (UKR)XO135023:48:29051
112Formenti Andrea (ITA), Bricarello Martina (ITA)XO132022:26:42052
113Mayans Corcoles Toni (ESP), Gorraiz Valles Anna (ESP)XO132022:52:11053
114Frenklakh David (RUS), Kazarnovskii Kirill (RUS)MY132023:29:420442
115Swift Dilan (USA), Sheldon Benjamin (USA)MO128023:09:59045
116Varavina Kseniia (RUS), Yesina Yuliia (RUS)WO126021:20:35018
117Pereverzev Danil (UKR), Kurochkin Dmytro (UKR), Kucher Anastasiia (UKR), Taran Victoriia (UKR)XY124023:09:590543
118Voronchi Vladimir (RUS), Veksler Yulia (RUS)XV121021:56:2305530
119Kangilaski Tiina (EST), Metsa Jaan (EST)XV117023:20:3205631
120Dravants Martins (LAT), Bardina Ineta (LAT)XV115022:31:1805732
121Lisenenkova Elena (RUS), Molotkova Zoya (RUS), Uspenskaya Larisa (RUS)WSV115023:45:2801982
122Rantalainen Tuija (FIN), Rantalainen Arja (FIN)WSV113023:18:1902093
123Tranina Dace (LAT), Galvina Santa (LAT)WO104023:11:46021
124Yashchenko Maria (RUS), Manova Maria (RUS)WV103023:29:3502210
125Shur Yuri (UKR), Drytova Tetiana (UKR)XSV97023:16:01058338
126Kukueva Irina (RUS), Evgrafov Valery (RUS)XV97023:20:0105934
127Paul John (USA), Geelan Zach (USA), Winters Zachary (USA)MO95023:37:41046
128Ornina Aija (LAT), Lielais Karlis (LAT), Salta Marita (LAT)XSV93022:33:12060359
129de los Dolores Txemi (ESP), Garcia Romero Joana (ESP)XV88023:12:4106136
130Laura Ilze (LAT), Lejasblusa Anda (LAT)WO87022:29:24023
131Märtson Matis (EST), Päärt Villu (EST)MV86023:13:3004719
132Siivari Kirsi (FIN), Formulahti Aino (FIN)WO52019:43:27024
133Konih Lev (UKR), Prokopyk Halyna (UKR)XSV45023:59:580623710
134Lisenenkova Anna (RUS), Molotikov Dmitry (RUS)XO31019:53:48063
135Vuorenpää Virva (FIN), Vuorenpää Asmo (FIN)XVnot finished6438
136Tenani Alessio (ITA), di Meo Guanluca (ITA)MOnot finished48